Charakterystyka autobusów trzyosiowych
- 9 marca 2020
- Blog
- Dodane przez Pozycjonowanie
- Dodaj komentarz
Autobusy trzyosiowe można coraz częściej zobaczyć na polskich drogach. Ich standardowa długość wynosi 15m. Taki rodzaj autobusu zwykle nie jest przeciążony, a także zawsze znajdzie się w nim komfortowa przestrzeń pasażerska. Autobusy trzyosiowe prowadzi się łatwo i stabilnie. Czym charakteryzuje się ten rodzaj pojazdu? Dlaczego warto zainwestować w wysokiej klasy autobus?
Autobusy trzyosiowe – charakterystyka ogólna
Autobusy trzyosiowe – jak sama nazwa mówi – mają trzy osie. Pierwsza z nich nazywana jest osią przednią. Ta występująca na początku autobusu oś posiada koła skrętne. Kolejną jest oś napędowa tylna, natomiast za nią znajduje się oś wleczona z kołami skrętnymi. Napędowa oś, znajdująca się z tyłu autobusu, może występować jako oś stała lub skrętna. Taki rozkład posiada wiele zalet. Dzięki temu można uzyskać znacznie prostszy i przede wszystkim tańszy układ kierowniczy. Dodatkowo zapewnia korzystniejsze obciążenie szkieletu nadwozia pojazdu. Autobus trzyosiowy jest niezwykle stabilny, przez co nie sprawia wrażenia przechylania się na boki nawet podczas jazdy po ostrych zakrętach. Atutem autobusów trójosiowych jest także przestronność, zapewniająca komfortową podróż.
Dlaczego warto zainwestować w autobus?
W czasach, kiedy dbanie o środowisko naturalne staje się coraz bardziej powszechne, inwestycja w autobus może się jeszcze bardziej opłacać. Ludzie coraz częściej wybierają komunikację miejską, dzięki czemu nie powodują kolejnych zanieczyszczeń. To doskonałe rozwiązanie w przypadku mniejszych miejscowości, których obywatele pracują w większych aglomeracjach. Dojazd do pracy w takim wypadku może być nie tyle uciążliwy dla nas, ile dla środowiska. Podróż jednym autobusem, który pomieści znaczną ilość osób, będzie zdecydowanie lepszym rozwiązaniem.